Кафедра психолого-педагогічних дисциплін

Методичний семінар «Використання можливостей сучасних смартфонів для проведення досліджень» в рамках заходу «День кафедри в бібліотеці»_16-01-2018

Деталі

seminar 2018-01-16 1

16 січня 2018 року кафедра психолого-педагогічних дисциплін взяла активну участь у методичному семінарі «Використання можливостей сучасних смартфонів для проведення досліджень» в рамках заходу «День кафедри в бібліотеці». Активну участь взяли у семінарі викладачі кафедри географії.

Учасники заходу дізналися про:

− пошук наукових журналів та книг в електронному форматі;

− спеціалізованих додатків у GooglePlay, або AppStore;

− періодичні видання та робота з RSS readers (Feedly, DiggReader, FeedreaderOnline, CommaFeed, FlowReader, Inoreader);

− використання сервісів Pocket, Readability, або Instapaper;

− програми для управління бібліографічною інформацією;

− сервіси для відслідковування відгуків про опубліковану роботу та багато іншого.

Проводили семінар – директор бібліотеки НПУ імені М.П. Драгоманова, кандидат педагогічних наук, Савенкова Людмила Василівна і заступник директора бібліотеки Юрєєва Анна Петрівна

seminar 2018-01-16 1 2

seminar 2018-01-16 1 3

Навчально-методичний семінар «Використання мультимедійних презентацій та сучасних ІКТ у навчальному процесі з дисциплін кафедри»_10.01.2018

Деталі

Seminar Multimedia metodyka 2018-01-10 1

10 січня 2018 року на кафедрі психолого-педагогічних дисциплін відбувся плановий навчально-методичний семінар «Використання мультимедійних презентацій та сучасних ІКТ у навчальному процесі з дисциплін кафедри» у форматі workshop.

Викладачі кафедри поділилися власним досвідом, обговорили переваги й недоліки використання ІКТ та презентацій у навчальному процесі. У другій частині семінару було проведено майстер-клас по створенню Google-Room для зворотного зв’язку (Feedback) між викладачем та студентами.

Seminar Multimedia metodyka 2018-01-10 2

Кафедра психолого-педагогічних дисциплін на методологічному семінарі «Можливості використання платформи WEB of Science для науковця»

Деталі

seminar IMG 0913

13 листопада 2017 року кафедра психолого-педагогічних дисциплін приєдналася до участі в методологічному семінарі «Можливості використання платформи WEBofScience для науковця», яку організували працівники наукової бібліотеки НПУ імені М.П. Драгоманова.

Перед учасниками семінару виступила кандидат біологічних наук, Тихонкова Ірина, акаунт менеджер, яка розповіла про компанію ClarivateAnalytics в Україні, продемонструвала можливості підвищення наукового рівня, поділилася досвідом як знайти якісні, актуальні публікації за Вашою темою, вибором бізнес-моделі наукового зарубіжного видання, озвучила вимоги оформлення статті певного видання, критерії відбору статей, чи можна вберегтися від хижацьких видань і як не загубитися в світі науковців.

seminar IMG 0915

На семінарі виступив проректор з наукової роботи, професор кафедри математичного аналізу та диференціальних рівнянь, доктор фізико-математичних наук, професор Торбін Г.М., який розповів про допомогу, яку ректорат надав бібліотеці НПУ імені М.П. Драгоманова щодо використання платформи WEBofScience, про важливість доступу до неї для науковців-драгоманівців.

Конференція_Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти в Україні_24.10.2017

Деталі

konftrencia 2017 10-24 1

Завідуюча навчально-наукової лабораторії інноваційних педагогічних технологій Орлова Ольга Володимирівна взяла активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти в Україні» (24 жовтня 2017 року).

konftrencia 2017 10-24 2

 

konftrencia 2017 10-24 3

 

 

 

Кафедра психолого-педагогічних дисциплін стала учасником Міжнародної науково-методичної конференції_2017

Деталі

Кафедра психолого-педагогічних дисциплін стала учасником Міжнародної науково-методичної конференції «Нові концепції викладання у світлі інноваційних досягнень європейської дидактики вищої школи»

IMG 0912

Детальніше: Кафедра психолого-педагогічних дисциплін стала учасником Міжнародної науково-методичної...

Робота історико-педагогічної студії_2017

Деталі

 istoryko-pedagog-studia-2

У вересні 2017 року на базі кафедри створено історико-педагогічну студію, роботу якої очолює кандидат педагогічних наук, викладач Кріт Наталія Василівна. Засідання новоствореної студії передбачено проводити у новому форматі.

         В жовтні студенти 2 курсу прослухали лекцію координатора музею Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Рябчун Антоніни Антонівни.

istoryko-pedagog-studia-1

istoryko-pedagog-studia-3

Настановча конференція щодо проходження виробничої педпрактики_2017

Деталі

Настановча конференція щодо проходження виробничої педагогічної практики (кафедра психолого-педагогічних дисциплін)_2017

 

18.09.2017 р. на кафедрі відбулась настановча конференція щодо проходження виробничої педагогічної практики у загальноосвітніх навчальних закладах м.Києва студентів-магістрантів, майбутніх вчителів хімії, біології, географії.

Nastanovcha konf kaf PPD 2017 1

Nastanovcha konf kaf PPD 2017 2

Асистенська виробнича практика

Деталі

Асистенська виробнича практика

З 13 лютого 2017 року на факультеті розпочато асистенську виробничу практику. Магістранти з перших днів активно включилися у навчальний процес. 15 лютого відбулося відкрите засідання проблемної групи з методики навчання географії на кафедрі психолого-педагогічних дисциплін. Запрошені були викладачі та студенти 27 ГІ групи.

Тема засідання «Географія і живопис». Проводила позакласний захід з географії магістрант МГП групи Воєводіна Катерина під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри психолого-педагогічних дисциплін Покась Л.А..Заняття проходило з використанням групової форми роботи в умовах інноваційної педагогічної технології «Воркшоп», тобто робоча майстерня.

asystent-prakt-kaf-ppd-20171

План заходу:

1 рубрика.  Місце географії в живописі

2 рубрика. Картини, написані сонячними зайчиками (географічна палітра художника Лорана Парсельє)

3 рубрика. Світ очима близоруких людей

4 рубрика. Пейзажі крізь дощове скло

5 рубрика. Найдорожчі картини на географічну тематику

6 рубрика. Воркшоп «Живопис на кінчиках пальців» 

 

 

asystent-prakt-kaf-ppd-20172

 

Про кафедру психолого-педагогічних дисциплін

Деталі

Про кафедру

01 вересня 2016 року, відповідно до закону «Про освіту», відбулося злиття кафедри педагогіки і психології й теорії та методики навчання природничо-географічних дисциплін у кафедру психолого-педагогічних дисциплін та призначено завідувачем кафедри Заслуженого працівника освіти України, кандидата педагогічних наук, доцента Покась Лілію Антонівну.

Кафедра є базовим структурним підрозділом факультету, що проводить освітню, методичну та наукову підготовку майбутніх педагогів з кількох споріднених навчальних дисциплін психолого-педагогічного циклу.

У штаті кафедри нині працює 8 викладачів. Серед них 2 доктори та 6 кандидатів наук.

Мета діяльності кафедри – наукове, навчально-методичне забезпечення фахової підготовки педагогів природничих дисциплініз активною громадянською позицією у контексті компетентнісного підходу для загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва та України.

Концептуальні ідеї розвитку кафедри:

 • педагогіка людиноцентризму;
 • національні та загальнолюдські цінності, що є визначальними у становленні особистості;
 • особистісно орієнтована парадигма фахової підготовки, що забезпечує формування професійної компетентності, конкурентноспроможності, готовності студентів до фахової практичної діяльності та самореалізацію майбутніх педагогів;
 • підготовка та формування сучасного учителя для нової української школи, учителя нового покоління в умовах діяльнісного, компетентнісного підходів;
 • зв'язок педагогічної теорії з практикою загальноосвітніх і вищих навчальних закладів.

 

Стратегії розвитку кафедри:

 • особистісно-професійна, яка ґрунтується на пріоритеті особистісно-професійного потенціалу викладачів, педагогів-професіоналів та забезпечує розвиток фахового потенціалу майбутніх учителів ЗНЗ в умовах університету;
 • творча, яка проявляється в постійному пошуці шляхів вдосконалення професійної підготоіки педагогів та вироблення власних фахових підходів й методик тощо;
 • науково-педагогічна взаємодія та співпраця кафедри психолого-педагогічних дисциплін з іншими структурними підрозділами факультету та педагогічними кафедрами ВНЗ України, науково-дослідними установами НАПН України, зарубіжними освітніми інституціями.

 

Пріоритетні завдання кафедри:

 • підвищення якості педагогічної фахової освіти;
 • формування професійної компетентності майбутніх педагогів природничих дисциплін;
 • розроблення навчально-методичного забезпечення викладання психолого-педагогічних дисциплін;
 • становлення та розвиток педагогічної наукової школи;
 • створення навчально-наукової лабораторії інноваційних педагогічних технологій з метою посилення наукової сфери діяльності;
 • апробація та оприлюднення наукових результатів  студій професорсько-викладацького складу кафедри та студентів на наукових конференціях (різних рівнів), фахових виданнях в Україні та за кордоном.

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Хто на сайті?  

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ